top of page
  • info8192293

Jak je to se spolehlivostí aut ?

Aktualizováno: 17. 2. 2022


Minule jsem zmínil, že auta jsou stále komplikovanější zejména kvůli tlakům na nízké emise.

EU na to tlačí tak, že automobilky nestíhají. Většina se přihlásila k elektromobilitě, což samo o sobě není vůbec špatné, ale elektromobily jsou zatím pro většinu lidí cenově nedostupné a síť nabíjecích stanic není u nás zrovna široká.


Některé modely jezdí perfektně ( zejména ty nejdražší), u jiných se teprve vychytávají mouchy a u aut ani nefungují všechny funkce.

Reálný dojezd a životnost baterií se také hodně liší, a až čas ukáže jak to bude se spolehlivostí. Ale potenciál je slibný. Elektromobilitě se budeme určitě ještě věnovat :-)


U spalovacích aut, kterých je zatím drtivá většina, se většinou přešlo v zájmu úspory paliva na přímý vstřik, motory sice obecně “ žerou míň “ a zejména diesely jsou po skandálech VW s podváděním s emisemi opravdu až zázračně " čisté". :-)

Při krátkých jízdách se však většina zanáší karbonem a musí se nákladně čistit, nebo díky tomu trpí zejména při vyšším nájezdu drahými závadami.


Spolehlivé motory jsou ty jednoduché, kterých je jako šafránu : třeba již zmiňovaný 1.5 DPi Hyundai a některé další. Existují ale i složité pohony, které mají například hybridní Toyoty a Lexusy, a které i přes konstrukční složitost pracují naprosto spolehlivě, jsou dlouhověké a navíc velmi úsporné. Některá auta mají také již dříve zmiňované problémy z výroby. To se ale dá poměrně dobře eliminovat, Rád vám poradím jak.35 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page